2016 Masters Világbajnokság: eredményeink

bejegyzése
2016. október 11.

Véget ért a Masters Súlyemelő Világbajnokság (Heinsheim Németország 09 30 – 10. 08.). Az eseményen 50 ország, mintegy 800 résztvevővel képviseltette magát.

A kétszeres Európa Bajnok Bódis-Szabó Katinka a Fehérvár Rugby Club súlyemelője W 3575 kg kategóriában világbajnok lett!

2. 82 kg lökése sikertelennek bizonyult,

3. ekkor nagy bátorságának, taktikázásának köszönhetően 83 kg sikerült.

Összetettben 152 kg   ( 2 kilógrammal  megelőzte a Holland Hermans Leike – ét. )

Masters VB Katinka

Szerdán M 55 – 105 Kg kategóriában  Gyolcsos Ferenc  (Fehérvár Rugby Club versenyzője) lépett dobogóra és az ötödik helyen végzett.

3. 115 kg sikeres.

Masters VB 2016 GyFeriEzzel a gyakorlatával két új országos csúcsot is megdöntött lökésben 111 kg helyett már 115 kg az új országos rekord.

Ezzel az összetett országos csúcs is 205. kg – ra módosult.  A nagyon erős mezőnyben (13 fő) ezzel az eredménnyel az ötödik helyre sikerült előre lépni.

Bakos Károly vezetőedző nyilatkozta: „Nagy nap ez a  Fehérvár Rugby Club a 4 éves fennállása óta ezek a legszebb eredmények. Bódis-Szabó Katinkát az első helyre vártam, Gyolcsos Ferencet pedig pontszerzőként reméltem (3 pont)”, így is lett!”.  A versenyek még zajlanak!

A Magyar csapatnak jó esélye van az Országok közötti pontok alapján az I. helyre.