2016.05.07 Stanislas Sevens Tournament-en a Magyar női válogatott – Eredmények

bejegyzése
2016. május 17.

Újabb nagyszerű eredményt ért el a Magyar női rögbi válogatott Nancy (Franciaország). 16 csapatos, de 10 nemzet válogatottját felvonultató nagyon erős mezőnyben a negyedik helyen végzett. 4 x 4 csoportba sorsolt mezőnyben a legerősebb Románia, Dánia és Izraellel került egy csoportba a Magyar válogatott. Első mérkőzését Izrael válogatottja ellen vívta amelyet 19 – 5 nyert. Második csoport mérkőzését Dánia ellen szintén 19 – 5 nyerte. Harmadik csoport mérkőzésén a Román válogatott ellen 0 – 27 re kikapott. Itt kiütköztek a hiányosságok és fejben szétesett a csapat. A második napon a C csoport első csapata Csehországgal kellett megküzdeni a négy közé jutásért 26 – 5. Magyar győzelemmel zárult a mérkőzés. Döntőbe jutás: A 2015. győztes Német ország ellen mérkőztek a Magyarok. A mérkőzés első 7 pontját is megszerezte a Magyar csapat. a félidő végén már a Németek vezettek 10 – 7 – re. A második félidőben mindkét csapat egy – egy 5 pontos célt ért el, sajnos 3 ponttal alul maradtak a Magyarok, 15 – 12. győzött a Német válogatott.

A harmadik helyért vívott küzdelemben ismét a Román válogatott jutott ellenfélnek. A mérkőzés első 5 pontos célját Gyolcsos Mária szerezte a jutalomrúgást Fehér Csilla értékesítette 7 – 0 Magyarország javára. Az első félidőben két Magyar védő hibát kihasználtak a Románok 10 – 7 vezetést szereztek. A második, félidőben ismét sikerült a Románoknak 5 pontot szerezni, így 15 – 7 nyerték a mérkőzést.

Végeredmény:

–          1. ILE De France

–          2. Németország

–          3. Románia

–          4. Magyarország a 16 fős nemzetközi mezőnyben

A Válogatottban négy Fehérvári játékos szerepelt: Huszti Katalin, Sólyom Beatrix, Jakab Zsuzsanna, Gyolcsos Mária.

Fotót készítette Antal Dénes: Képen Sólyom Beatrix a fogás pillanatában Magyarország – Izrael mérkőzésen.