2016.04.30 Férfi Bajnokság 4. forduló – Eredmény

bejegyzése
2016. május 17.

Szombaton rendezték a Köfém rögbi pályán az Olimpiai rögbi bajnokság 4. fordulóját férfi kategóriában. 8 férfi csapat mérkőzött két négy fős csoportban. Á csoport: KARC (Kecskemét), Szeged, Királyság,  Vác,  Battai Buldogok Százhalombatta. B csoport: Exiles Budapest, Fehérvár Rugby Club, Sopron, Cegléd. A Fehérvár Rugby Club csoport másodikként az elődöntőben kikapott a torna győztes Exilestől, az elődöntőben egy eltaktikázott mérkőzésen szintén kikapott a Szeged csapatától, így nem került a döntőbe. A harmadik helyért vívott küzdelemben viszont a nagy hírű kiváló játékos állománnyal rendelkező Battai Buldogok csapatát  győzte le és a harmadik helyet szerezte meg.

A bajnokság hat fordulós mindig más – más helyszínen rendezik tornarendszerű (2016. Rió Olimpián már láthatjuk a 7 – 7 fős Olimpiai rögbit)

Eredmények:

Fehérvár Rugby Club  – Cegléd 33 – 5.

Exiles – Fehérvár Rugby Club 24 – 0.

Fehérvár Rugby Club – Sopron 29 – 7.

Elődöntő:  Szeged – Fehérvár Rugby Club 19 – 5.

Helyosztó a 3. helyért: Fehérvár Rugby Club – Battai Buldogok (Százhalombatta) 34 – 7.